Çelikhan Termal Otel Hakkında Detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.Çelikhan Termal Otel Otel Hakkında
Online Rezervasyon
Fiyat hesaplayıp online rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Genel Özellikler

  • Sigara İçilmeyen Oda
  • Dağ Mazarası
  • Spa Merkezi
Tesis Özellikleri


    Otel İnşaa Yılı: 1950
    Otel Yenilenme Yılı: 2005
    Oda Sayısı: 106 Oda


Genel Bilgiler

1950 yılında Niğde'ye Çelik Palas adıyla kurulan Çelikhan Termal Otel, 2005 yılında yenilenerek Çelikhan Otel & Spa adıyla termal tesis konseptiyle hizmet vermeye başlamıştır. 55 yıllık tecrübe ile gelen konuklarına unutamayacakları bir tatil sunan Çelikhan Termal Hotel, eşsiz güzellikteki dağ manzarasına sahiptir. Yeşilliğin içinde yer alan Çelikhan Termal, 106 oda, toplantı salonu, Fitness salonu, termal havuzları ve spa merkezi ile hizmet vermektedir. Hotel Çelikhan Termal, Niğde'ye 78 km ve Adana Havaalanı'na ise 114 km mesafede bulunmaktadır.

Yiyecek Bilgileri

Çelikhan Termal Hotel yarım pansiyon konsepti ile hizmet vermektedir. Çelikhan Termal'de bulunan Han restaurant 300 kişi kapasiteli olup kahvaltı ve akşam yemeği açık büfe olarak servis edilmektedir ayrıca cumartesi günleri ve özel günlerde canlı müzik de yapılmaktadır. Toros Kebap Evi'nde ise Adana ve Niğde yöresine ait yemekler kebaplar dağ manzarası eşliğindeki restaurantımızda servis edilmektedir. Sıcak-soğuk içeceklerin servis edildiği Köy Kahvehanesinde bilardo, langırt ve çocuklar için oyuncaklar bulunmaktadır. Ayrıca Çelikhan Termal'de sağlık merkezimizde taze sıkma meyve sularının bulunduğu vitamin bar ve lobby bar da bulunmaktadır.

Aktivite Bilgileri

Termal

 Vücuda şifa niteliğinde olan termal sularımız bulunduğu bay bayan ayrı ve karışık olmak üzere toplamda 3 adet havuzumuz bulunmaktadır. Misafirlerimizin diledikleri gibi faydalanabileceği havuzlarımız romatizmalı ağrılara, cilt hastalıklarına, kas hastalıklarına ve sinir sistemimize tedavi niteliğinde olmaktadır. Ayrıca termal suyumuzdan içerekte faydalanabilirsiniz. 

Ücretsiz Aktiviteler

Otelimiz konuklarına sunduğu imkanlar ve şifalı suları ile adeta bir yenilenme merkezi gibi. Otelimiz de şifalı sularına girebileceğiniz termal havuzlarımız (bay-bayan ayrı ve karışık),  spa merkezi, tv salonu, jakuzi, küçük misafirlerimiz için oyun salonu bulunmaktadır. Bunun yanında otelimizde oda servisi, araba kiralama, 24 saat açık resepsiyon, ve ücretsiz otopark bulunmaktadır. İşlerini ertelemek istemeyen misafirlerimiz için ise business center ücretsiz olarak hizmet vermektedir.                                                               

Ücretli Aktiviteler

Otelimizde sevdiklerinize hediyelik eşya götürebileceğiniz mağaza, spa merkezimizde masaj hizmeti, VIP hamam locaları ve güzelliğine her daim dikkat eden misafirlerimiz için ise kuaför bulunmaktadır. Ayrıca otelimizde doktor, çamaşırhane, oda servisi, telefon, mini bar ve aktar bulunmaktadır. 

Toplantı

Otelimiz de 2 adet toplantı salonu bulunmaktadır. Adanus Salonu 60 kişi kapasiteli ve Toros Salonu 220 kişi kapasiteli olup her türlü organizasyonlarınız için düzenlenebilmektedir.                                       

SPA Merkezi

Çelikhan Termal'deki spa merkezi sağlıklı yaşam merkezi niteliğinde olup gelen konuklarına birçok imkan sunmaktadır. Yenilenmek ve rahatlamak isteyen misafirlerimiz için bay-bayan Türk hamamı, VIP hamamlar, buhar odaları, sauna ve fitness center bulunmaktadır.

Havuz Özellikleri

Çelikhan Termal'de bay-bayan ayrı ve karışık olmak üzere toplamda 3 adet termal havuz bulunmaktadır. Misafirlerimiz diledikleri gibi havuzlarımızdan faydalanabilirler.

Toplantı Salonu Özellikleri

Çelikhan Termal Hotel'de 2 adet toplantı salonu bulunmaktadır. Adanus Salonu 60 kişi kapasiteli ve Toros Salonu 220 kişi kapasiteli olup her türlü organizasyonlarınız için düzenlenebilmektedir.

İnternet Kullanımı

Çelikhan Termal genelinde bulunan wi-fi ücretsizdir.